Cześć! Mam na imię Maciek i mam obecnie 34 lata. Już od najmłodszych lat byłem niespokojnym duchem – wiele różnych rzeczy mnie interesowało i wszędzie było mnie pełno. Od zawsze wielką radość sprawiało mi odkrywanie. Nie ważne czego miało to być odkrycie – równie dobrze mogło to być rozkręcenie starego radia i sprawdzenie jak działa, ale równie fajnie było ,,zwiedzić” jakąś opuszczoną fabrykę.

Niestety błogi czas młodości upłynął – przyszły studia, później praca, a pasja odkrywania została trochę przytłoczona przez obowiązki dnia codziennego. Cóż – można powiedzieć – takie życie i po prostu się z tym pogodzić. Jednak odpuszczanie chyba nie bardzo leży w mojej naturze. Zacząłem wtedy zwiedzać najbliższą okolicę, co okazało się bardzo dobrym wyborem. Entuzjazm z dziecięcych lat powrócił.

Jednak pojawił się inny problem w postaci ograniczonego urlopu – 26 dni to tak naprawdę dwa-trzy dłuższe wyjazdy. A ja wcale nie zamierzałem spędzać reszty roku w robocie, po uszy zagrzebany w papierach, paragrafach i przepisach. Perspektywa miła jak wizyta u dentysty. Stąd zrodził się pomysł na weekendowe wycieczki. A z pytania „gdzie pojechać na weekend?” zrodziła się ta strona.

I tak oto zaczął nabierać kształtu projekt portalu turystycznego umożliwiającego wyszukiwanie pomysłów na weekendowe wycieczki w naszym kraju. Przy jego tworzeniu wyszedłem z założenia: Ty znasz 10 fajnych miejsc, ja znam kolejnych 10, a więc razem znamy ich już dwa razy więcej niż na początku! No a z każdą nową osobą pomysłów będzie przybywać. Właśnie dlatego strona umożliwia każdemu z Nas dodawanie nowych miejsc wartych odwiedzenia oraz dzielenie się wrażeniami z weekendowych podroży. W końcu wiedzę o ciekawych miejscach posiada każdy z Nas!

Marzy mi się, aby strona Polska Przez Weekend stała się skarbnicą wiedzy o weekendowych podróżach, pełną inspiracją do tego, aby soboty i niedziele spędzać na okrywaniu atrakcji jakie kryje Polska.

pozdrawiam serdecznie i życzę wielu udanych wycieczek,
Maciek