WEEKEND W WARSZAWIE Z DZIECKIEM – GDZIE WARTO WYBRAĆ SIĘ Z DZIECKIEM W WARSZAWIE

Pewnie nieraz słyszeliście, że w weekend w Warszawie z dzieckiem trudno się nudzić i inne tego typu frazesy. Niestety rozmowy ze znajomymi mającymi dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym wskazują nam na coś zupełnie innego. No bo ile można chodzić do pobliskiego parku czy na plac zabaw?  Pytanie o miejsca w Warszawie, które zainteresują dzieciaki wracało do nas jak bumerang. I tu niestety był niewielki problem – własnych pociech jeszcze nie mamy, a trochę trudno jest wypowiadać się w imieniu … Read more »

czytaj więcej >>
Fotoplastikon Warszawski
MUZEA I WYSTAWY W WARSZAWIE Z BEZPŁATNYM WSTĘPEM! (AKTUALIZACJA NA 2019 ROK)

Jakiś czas temu opublikowaliśmy wpis o miejscach w Warszawie, które są dostępne dla zwiedzających całkowicie bezpłatnie. Pamiętacie? Z początkiem roku postanowiliśmy sprawdzić aktualność tamtych informacji i okazało się, że niektóre muzea zmieniły godziny otwarcia czy dni tygodnia, w które obowiązuje wstęp wolny. Ale co najważniejsze – musieliśmy uzupełnić naszą listę o całą masę nowych miejsc, które czekają na Was z szeroko otwartymi drzwiami i brakiem kasy na wejściu. Lista obejmuje aż 50 pozycji dostępnych dla zwiedzających bezpłatnie! Są miejsca, do… Read more »

czytaj więcej >>
JAK SIĘ POZBYĆ SHADOWBANA NA INSTAGRAMIE? Analiza naszego przypadku – grudzień 2018 r.

Dziś będzie nie na temat. Otóż – mamy konto na Instagramie, podobnie jak miliard innych osób, więc nie jest to nic szczególnego. Prowadzimy je bez większej spiny, po prostu dla czystej przyjemności zapisywania pięknych wspomnień i dzielenia się informacjami o fajnych miejscach. Nie mamy jakichś super wyników, wielkiego grona obserwatorów, niekończącego się potoku serduszek i komentarzy. Nie stosujemy i nigdy nie stosowaliśmy żadnych niedozwolonych praktyk. Nie korzystamy z botów/robotów czy jak tam to się nazywa. Nie bawimy się w gierki… Read more »

czytaj więcej >>
POMYSŁ NA WEEKEND W OKOLICACH WARSZAWY, CZYLI OPINOGÓRA I CIECHANÓW (WYCIECZKA JEDNODNIOWA)

Dziś podrzucamy pomysł na dość krótką wycieczkę w okolicach Warszawy, czyli Pałac w Opinogórze i Zamek Książąt Mazowieckich w Ciechanowie. Na dojazd z Warszawy do Opinogóry trzeba poświęcić ok. półtorej godziny. Wiadomo, że dla jednych będzie to dużo, a dla innych mało. Dla nas słowo ,,okolica” jest dość pojemne, zwłaszcza biorąc pod uwagę odległości jakie zdarza nam się pokonywać w weekendy samochodem….  Na pocieszenie powiem tylko, że dojazd z Opinogóry do Ciechanowa to już tylko 10 minut, dlatego łączny czas… Read more »

czytaj więcej >>
Zamek Oporów
POMYSŁ NA WEEKEND W OKOLICACH WARSZAWY, PŁOCKA I ŁODZI (WYCIECZKA JEDNODNIOWA)

Zapraszam na kolejny plan jednodniowego wypadu.  Dziś pomysł na weekend dla wszystkich mieszkańców Warszawy, Płocka i Łodzi. Jak zawsze plan uwzględnia miejsca sprawdzone przeze mnie osobiście i położone blisko siebie, co umożliwia ich odwiedzenie jednego dnia. Sporą dawkę historii zapewnią trzy – bardzo różne – zamki oraz archikolegiata, która pamięta początki polskiej państwowości. Natomiast termy w Uniejowie to idealne zakończenie intensywnego zwiedzania. Wycieczkę zaczynamy w Oporowie Zamek w Oporowie położony jest ok. 120 km od Warszawy, 80 km od Łodzi i 40… Read more »

czytaj więcej >>
Zamek Królewski w Inowłodzu
7 ZAMKÓW, KTÓRE MOŻNA ZWIEDZIĆ Z PSEM

Zwiedzanie z psem ma same zalety. Psiak ma zapewniony ciekawy spacer połączony z lekcją historii:), podczas którego poznaje nowe miejsca i ludzi. Dodatkowo nie musimy się o niego martwić, bo przecież cały czas jest z nami. Odpada też problem z zapewnieniem mu opieki pod naszą nieobecność, czy zwiedzania w pośpiechu i pędzenia do domu na wieczorny spacer. A po powrocie pies odsypia całą eskapadę przez kilkanaście godzin (jak nie dłużej). Dlatego jeśli Wasz pies lubi jeździć samochodem, a duże skupiska… Read more »

czytaj więcej >>
8 zamków, które można zwiedzić z psem, czyli ruszamy z psem na zamki województwa śląskiego i dolnośląskiego

No i stało się! Do naszej rodziny dołączył psiak o imieniu Dino – jak dinozaur z Flinstonów. Oczywiście jest to  uroczy i słodki bokser, który uwielbia jeździć samochodem. Trudno powiedzieć czy lubi zwiedzać, ale na pewno lubi być z nami i poznawać nowe miejsca, dlatego zakładam, że do zwiedzania się przekona:) Poza tym wielkiego wyboru nie ma:) Ponieważ Dino nie jest już małą kuleczką, a całkiem sporym psem zaczęliśmy zabierać go na pierwsze wycieczki. I tu pojawia się pytanie –… Read more »

czytaj więcej >>
10 nowych atrakcji turystycznych w Polsce – 2018 rok

Z każdym rokiem ilość nowych atrakcji turystycznych w Polsce rośnie w tempie ekspresowym. W tym natłoku można się trochę zagubić dlatego przygotowaliśmy dla Was krótkie zestawienie najciekawiej zapowiadających się atrakcji jakie zostaną udostępnione w 2018 roku. 1. Wieża widokowa Krynica Zdrój – otwarcie jesień 2018 r. Będzie to drewniana wieża o wysokości 49,5 metra, wzniesiona w paśmie lasów Jaworzyny Krynickiej, na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena. Trasa do wieży prowadzić będzie po specjalnie przygotowanej ,,drewnianej ścieżce” o długości 1030 metrów, która… Read more »

czytaj więcej >>