zbliżenie w Muzeum Polskiego Fiata
NOWE MUZEA W WARSZAWIE – 5 PROPOZYCJI NA ZIMOWE WIECZORY

Powiedzieć, że dzieje się w stolicy, to jak nie powiedzieć nic. Wbrew pozorom nowe muzea w Warszawie powstają zaskakująco często! I chociaż zimą wszyscy mamy mniej energii i chęci do zwiedzania i odkrywania nowych miejsc to może przekona Was fakt, że w muzeach z reguły jest dużo światła (sztucznego, ale zawsze), a na głowy nic nam nie pada. Dlatego zamiast narzekać na pogodę i egipskie ciemności warto postawić na zwiedzanie miejsc, w których można się czegoś nowego dowiedzieć i fajnie… Read more »

czytaj więcej >>
Ślub na zamku Książ
ŚLUB KOŚCIELNY NA ZAMKU LUB W PAŁACU? – 5 PROPOZYCJI NA NIETYPOWY ŚLUB KOŚCIELNY

Ślub cywilny w plenerze czy w innym ciekawym miejscu chyba nikogo już nie dziwi. A co ze ślubem kościelnym (lub konkordatowym)? Czy taki ślub można zorganizować poza murami kościoła? Drążąc dalej – czy można zawrzeć ślub kościelny na zamku lub w pałacu? Nie tak dawno sami się nad tym zastanawialiśmy. Mało tego – przetestowaliśmy tę opcję na sobie :-) Zacznijmy od oficjalnego stanowiska Kościoła w tej sprawie. Co do zasady małżeństwo sakramentalne należy zawrzeć w miejscu świętym. Zgodnie z kanonem… Read more »

czytaj więcej >>
POMYSŁY NA JESIEŃ CZYLI TURYSTYCZNY I KULTURALNY ROZKŁAD JAZDY NA NAJBLIŻSZE TYGODNIE

Nie wiem czy wiecie, ale na naszym profilu na Facebooku w sezonie wiosennym i letnim regularnie publikujemy przeglądy najciekawszych wydarzeń, które odbywają się w poszczególne weekendy. Zwykle są to przeglądy tematyczne (np. pokazy na zamkach, imprezy plenerowe, wydarzenia dla dzieci itp.) oraz przeglądy poświęcone określonym miastom (tu króluje Warszawa) lub województwom. Cieszą się one naprawdę sporym zainteresowaniem o czym świadczy chociażby liczba udostępnień. Przeglądy te mają jednak pewną wadę – bardzo szybko tracą swoją aktualność. Ze względu na ich krótki… Read more »

czytaj więcej >>
Jezioro Świętajno Narckie widok
GDZIE NAD WODĘ W OKOLICACH WARSZAWY (MOŻNA Z PSEM) – TOP 3

Cześć! Jeśli chcielibyście się gdzieś ruszyć nad wodę w okolicach Warszawy to mam dla Was trzy bardzo ciekawe propozycje, idealne zarówno dla osób szukających wytchnienia jak i dla miłośników aktywnego wypoczynku. W Warszawie mamy Wisłę i jej plaże, ale czystość wody pozostawia wiele do życzenia. Blisko stolicy znajduje się Jezioro Zegrzyńskie, ale zwykle w ciepły dzień jest tam mega tłoczno, a dojazd – z uwagi na korki – to tragedia. Dlatego proponuję Wam ruszyć się trochę dalej od Warszawy. Tym… Read more »

czytaj więcej >>
EKSTREMALNE TRASY ZWIEDZANIA – TOP 5

Ekstremalne trasy zwiedzania to bardzo ciekawy i nietypowy sposób prezentacji zabytków i ekspozycji muzealnych.  Już dawno przekonałem się, że nie ma nudnych miejsc – są tylko kiepscy przewodnicy, podobnie jak nie ma mało ciekawych eksponatów – są tylko źle opowiedziane historie. Najlepszym przykładem jest dla mnie Baranów Sandomierski i tamtejsza ekspozycja muzealna w zbrojowni – większość osób po pierwszym rzuceniu okiem na zgromadzone przedmioty pewnie zarządziłaby odwrót w trybie natychmiastowym, tymczasem świetny przewodnik wycisnął z nich niezapomniane show, bo tylko tak… Read more »

czytaj więcej >>
ZAMKI, KTÓRE MOŻNA ZWIEDZAĆ NOCĄ

Jeśli przegapiliście ostatnią Noc Muzeów lub po prostu spodobało Wam się nocne zwiedzanie to miło nam poinformować, że sporo zamków organizuje nocne zwiedzanie także w innych terminach. W sam raz na długie i coraz cieplejsze wieczory? Poniżej przygotowaliśmy dla Was przegląd zamków, które cyklicznie organizują nocne zwiedzanie. Tak więc zaczynamy ? Na pierwszy ogień proponujemy Zamek Czocha. Nocne zwiedzanie Zamku Czocha możliwe jest w wybranych terminach przez cały rok. W okresie czerwiec-wrzesień zwiedzanie rozpoczyna się o godz. 22.00, a od… Read more »

czytaj więcej >>
UBEZPIECZENIA W PODRÓŻY CZYLI MĄDRY POLAK PO SZKODZIE

Woody Allen powiedział, że jeśli chcesz rozśmieszyć Boga opowiedz mu o swoich planach na przyszłość. Okazuje się, że w tym powiedzeniu jest sporo prawdy, o czym ostatnio mieliśmy okazję się przekonać. Przed długim weekendem majowym zwrócił się do nas przedstawiciel portalu www.travelpolisa.pl z propozycją współpracy, w ramach której miał powstać m.in. wpis na bloga dotyczący ubezpieczeń przydatnych w podróży. Nie ukrywam, że miałem nie lada zagwozdkę, bo chociaż jeździmy sporo samochodem, to na szczęście nie mieliśmy większych ,,przygód” (chyba najbardziej… Read more »

czytaj więcej >>
monety w Centrum Pieniądza NBP
WEEKEND W WARSZAWIE Z DZIECKIEM – GDZIE WARTO WYBRAĆ SIĘ Z DZIECKIEM W WARSZAWIE

Pewnie nieraz słyszeliście, że w weekend w Warszawie z dzieckiem trudno się nudzić i inne tego typu frazesy. Niestety rozmowy ze znajomymi mającymi dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym wskazują nam na coś zupełnie innego. No bo ile można chodzić do pobliskiego parku czy na plac zabaw?  Pytanie o miejsca w Warszawie, które zainteresują dzieciaki wracało do nas jak bumerang. I tu niestety był niewielki problem – własnych pociech jeszcze nie mamy, a trochę trudno jest wypowiadać się w imieniu … Read more »

czytaj więcej >>