POMYSŁ NA WEEKEND W OKOLICACH WARSZAWY, CZYLI OPINOGÓRA I CIECHANÓW (WYCIECZKA JEDNODNIOWA)

Dziś podrzucamy pomysł na dość krótką wycieczkę w okolicach Warszawy, czyli Pałac w Opinogórze i Zamek Książąt Mazowieckich w Ciechanowie. Na dojazd z Warszawy do Opinogóry trzeba poświęcić ok. półtorej godziny. Wiadomo, że dla jednych będzie to dużo, a dla innych mało. Dla nas słowo ,,okolica” jest dość pojemne, zwłaszcza biorąc pod uwagę odległości jakie zdarza nam się pokonywać w weekendy samochodem….  Na pocieszenie powiem tylko, że dojazd z Opinogóry do Ciechanowa to już tylko 10 minut, dlatego łączny czas… Read more »

czytaj więcej >>
Zamek Oporów
POMYSŁ NA WEEKEND W OKOLICACH WARSZAWY, PŁOCKA I ŁODZI (WYCIECZKA JEDNODNIOWA)

Zapraszam na kolejny plan jednodniowego wypadu.  Dziś pomysł na weekend dla wszystkich mieszkańców Warszawy, Płocka i Łodzi. Jak zawsze plan uwzględnia miejsca sprawdzone przeze mnie osobiście i położone blisko siebie, co umożliwia ich odwiedzenie jednego dnia. Sporą dawkę historii zapewnią trzy – bardzo różne – zamki oraz archikolegiata, która pamięta początki polskiej państwowości. Natomiast termy w Uniejowie to idealne zakończenie intensywnego zwiedzania.   Wycieczkę zaczynamy w Oporowie Zamek w Oporowie położony jest ok. 120 km od Warszawy, 80 km od Łodzi i… Read more »

czytaj więcej >>
Zamek Królewski w Inowłodzu
7 ZAMKÓW, KTÓRE MOŻNA ZWIEDZIĆ Z PSEM

Zwiedzanie z psem ma same zalety. Psiak ma zapewniony ciekawy spacer połączony z lekcją historii:), podczas którego poznaje nowe miejsca i ludzi. Dodatkowo nie musimy się o niego martwić, bo przecież cały czas jest z nami. Odpada też problem z zapewnieniem mu opieki pod naszą nieobecność, czy zwiedzania w pośpiechu i pędzenia do domu na wieczorny spacer. A po powrocie pies odsypia całą eskapadę przez kilkanaście godzin (jak nie dłużej). Dlatego jeśli Wasz pies lubi jeździć samochodem, a duże skupiska… Read more »

czytaj więcej >>
8 zamków, które można zwiedzić z psem, czyli ruszamy z psem na zamki województwa śląskiego i dolnośląskiego

No i stało się! Do naszej rodziny dołączył psiak o imieniu Dino – jak dinozaur z Flinstonów. Oczywiście jest to  uroczy i słodki bokser, który uwielbia jeździć samochodem. Trudno powiedzieć czy lubi zwiedzać, ale na pewno lubi być z nami i poznawać nowe miejsca, dlatego zakładam, że do zwiedzania się przekona:) Poza tym wielkiego wyboru nie ma:) Ponieważ Dino nie jest już małą kuleczką, a całkiem sporym psem zaczęliśmy zabierać go na pierwsze wycieczki. I tu pojawia się pytanie –… Read more »

czytaj więcej >>
10 nowych atrakcji turystycznych w Polsce – 2018 rok

Z każdym rokiem ilość nowych atrakcji turystycznych w Polsce rośnie w tempie ekspresowym. W tym natłoku można się trochę zagubić dlatego przygotowaliśmy dla Was krótkie zestawienie najciekawiej zapowiadających się atrakcji jakie zostaną udostępnione w 2018 roku. 1. Wieża widokowa Krynica Zdrój – otwarcie jesień 2018 r. Będzie to drewniana wieża o wysokości 49,5 metra, wzniesiona w paśmie lasów Jaworzyny Krynickiej, na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena. Trasa do wieży prowadzić będzie po specjalnie przygotowanej ,,drewnianej ścieżce” o długości 1030 metrów, która… Read more »

czytaj więcej >>
Jakie buty wybrać w góry czyli słów kilka o butach trekkingowych

Wybierając się na górskie szlaki najważniejszą rzeczą jaką powinniśmy ze sobą zabrać są odpowiednie buty. To tak naprawdę od nich zależy czy z naszej wycieczki zapamiętamy piękne widoki czy też nasilający się z każdym stawianym krokiem ból. Może się Wam wydawać, że przesadzam, ale uwierzcie mi – sam przechodziłem przez katusze związane ze złymi butami, dlatego zachęcam Was do przeczytania tego wpisu, abyście nie musieli uczyć się na własnych błędach. Od razu zaznaczam, że w poniższym tekście skupiłem się na… Read more »

czytaj więcej >>
Pomysł na weekend w okolicach Warszawy czyli spływ kajakowy rzeką Świder z pałacem w tle

Korzystając z pięknej pogody postanowiliśmy zrealizować pomysł jaki od dłuższego czasu chodził nam po głowie czyli wyprawa kajakowa. Oczami wyobraźni widzieliśmy już bajkowy relaks wśród dzikiej przyrody. Podpytaliśmy znajomych nad jaką rzekę najlepiej się wybrać. Opinie były o dziwo zgodne – Świder. Jednak zarezerwowanie kajaków w sezonie wakacyjnym w okolicach Warszawy nie jest wcale taką prostą sprawą. Udało nam się umówić dopiero na kolejną niedzielę i to na godzinę 13! Godzina umiarkowanie nam pasowała – woleliśmy zacząć wcześniej, ale cóż… Read more »

czytaj więcej >>
Pomysł na weekendową wycieczkę na Mazurach (niedaleko Warszawy)

Czy w środku lata w Polsce można pojechać na Narty? Tak, tylko zamiast deski lub nart zabierzcie kąpielówki i ręczniki, bo jedziemy do miejscowości Narty leżącej nad jeziorem Świętajno Narckie. Jest to nasze ostatnie odkrycie, które ma szanse zyskać tytuł perełki wakacji 2017:-) Co prawda wspominałem, że następny pomysł na wycieczkę w okolicach Warszawy będzie obejmował Żelazową Wolę, jednak piękna pogoda jaką (odpukać) mamy w ostatnich dniach stanowi idealny pretekst, żeby polecić Wam wypad na Mazury uwzględniający zwiedzanie i plażing… Read more »

czytaj więcej >>