Jezioro Świętajno Narckie widok
GDZIE NAD WODĘ W OKOLICACH WARSZAWY (MOŻNA Z PSEM) – TOP 3

Cześć! Dzisiaj chciałbym zaproponować Wam trzy miejsca nad wodą w okolicach Warszawy, idealne zarówno dla osób szukających wytchnienia jak i dla miłośników aktywnego wypoczynku. W Warszawie mamy Wisłę i jej plaże, ale czystość wody pozostawia wiele do życzenia. Blisko stolicy znajduje się Jezioro Zegrzyńskie, ale zwykle w ciepły dzień jest tam mega tłoczno, a dojazd – z uwagi na korki – to tragedia. Dlatego proponuję Wam ruszyć się trochę dalej od Warszawy. Tym bardziej, że poniższe propozycje umożliwiają zabranie ze… Read more »

czytaj więcej >>
EKSTREMALNE TRASY ZWIEDZANIA – Top 5

Zanim przejdę do tytułowych ekstremalnych tras zwiedzania muszę się odnieść do sposobu prezentacji zabytków i ekspozycji muzealnych. Już dawno przekonałem się, że nie ma nudnych miejsc – są tylko kiepscy przewodnicy, podobnie jak nie ma mało ciekawych eksponatów – są tylko źle opowiedziane historie. Najlepszym przykładem jest dla mnie Baranów Sandomierski i tamtejsza ekspozycja muzealna w zbrojowni – większość osób po pierwszym rzuceniu okiem na zgromadzone przedmioty pewnie zarządziłaby odwrót w trybie natychmiastowym, tymczasem świetny przewodnik wycisnął z nich niezapomniane show,… Read more »

czytaj więcej >>
ZAMKI, KTÓRE MOŻNA ZWIEDZAĆ NOCĄ

Jeśli przegapiliście ostatnią Noc Muzeów lub po prostu spodobało Wam się nocne zwiedzanie to miło nam poinformować, że sporo zamków organizuje nocne zwiedzanie także w innych terminach. W sam raz na długie i coraz cieplejsze wieczory😊 Poniżej przygotowaliśmy dla Was przegląd zamków, które cyklicznie organizują nocne zwiedzanie. Tak więc zaczynamy 😊 Na pierwszy ogień proponujemy Zamek Czocha. Nocne zwiedzanie Zamku Czocha możliwe jest w wybranych terminach przez cały rok. W okresie czerwiec-wrzesień zwiedzanie rozpoczyna się o godz. 22.00, a od… Read more »

czytaj więcej >>
UBEZPIECZENIA W PODRÓŻY CZYLI MĄDRY POLAK PO SZKODZIE

Woody Allen powiedział, że jeśli chcesz rozśmieszyć Boga opowiedz mu o swoich planach na przyszłość. Okazuje się, że w tym powiedzeniu jest sporo prawdy, o czym ostatnio mieliśmy okazję się przekonać. Przed długim weekendem majowym zwrócił się do nas przedstawiciel portalu www.travelpolisa.pl z propozycją współpracy, w ramach której miał powstać m.in. wpis na bloga dotyczący ubezpieczeń przydatnych w podróży. Nie ukrywam, że miałem nie lada zagwozdkę, bo chociaż jeździmy sporo samochodem, to na szczęście nie mieliśmy większych ,,przygód” (chyba najbardziej… Read more »

czytaj więcej >>
monety w Centrum Pieniądza NBP
WEEKEND W WARSZAWIE Z DZIECKIEM – GDZIE WARTO WYBRAĆ SIĘ Z DZIECKIEM W WARSZAWIE

Pewnie nieraz słyszeliście, że w weekend w Warszawie z dzieckiem trudno się nudzić i inne tego typu frazesy. Niestety rozmowy ze znajomymi mającymi dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym wskazują nam na coś zupełnie innego. No bo ile można chodzić do pobliskiego parku czy na plac zabaw?  Pytanie o miejsca w Warszawie, które zainteresują dzieciaki wracało do nas jak bumerang. I tu niestety był niewielki problem – własnych pociech jeszcze nie mamy, a trochę trudno jest wypowiadać się w imieniu … Read more »

czytaj więcej >>
MUZEA I WYSTAWY W WARSZAWIE Z BEZPŁATNYM WSTĘPEM! (AKTUALIZACJA NA 2019 ROK)

Jakiś czas temu opublikowaliśmy wpis o miejscach w Warszawie, które są dostępne dla zwiedzających całkowicie bezpłatnie. Pamiętacie? Z początkiem roku postanowiliśmy sprawdzić aktualność tamtych informacji i okazało się, że niektóre muzea zmieniły godziny otwarcia czy dni tygodnia, w które obowiązuje wstęp wolny. Ale co najważniejsze – musieliśmy uzupełnić naszą listę o całą masę nowych miejsc, które czekają na Was z szeroko otwartymi drzwiami i brakiem kasy na wejściu. Lista obejmuje aż 50 pozycji dostępnych dla zwiedzających bezpłatnie! Są miejsca, do… Read more »

czytaj więcej >>
JAK SIĘ POZBYĆ SHADOWBANA NA INSTAGRAMIE? Analiza naszego przypadku – grudzień 2018 r.

Dziś będzie nie na temat. Otóż – mamy konto na Instagramie, podobnie jak miliard innych osób, więc nie jest to nic szczególnego. Prowadzimy je bez większej spiny, po prostu dla czystej przyjemności zapisywania pięknych wspomnień i dzielenia się informacjami o fajnych miejscach. Nie mamy jakichś super wyników, wielkiego grona obserwatorów, niekończącego się potoku serduszek i komentarzy. Nie stosujemy i nigdy nie stosowaliśmy żadnych niedozwolonych praktyk. Nie korzystamy z botów/robotów czy jak tam to się nazywa. Nie bawimy się w gierki… Read more »

czytaj więcej >>
Zamek Królewski w Inowłodzu
7 ZAMKÓW, KTÓRE MOŻNA ZWIEDZIĆ Z PSEM

Zwiedzanie z psem ma same zalety. Psiak ma zapewniony ciekawy spacer połączony z lekcją historii:), podczas którego poznaje nowe miejsca i ludzi. Dodatkowo nie musimy się o niego martwić, bo przecież cały czas jest z nami. Odpada też problem z zapewnieniem mu opieki pod naszą nieobecność, czy zwiedzania w pośpiechu i pędzenia do domu na wieczorny spacer. A po powrocie pies odsypia całą eskapadę przez kilkanaście godzin (jak nie dłużej). Dlatego jeśli Wasz pies lubi jeździć samochodem, a duże skupiska… Read more »

czytaj więcej >>