Co chcesz wiedzieć?

Na co rybakowi baba i chochla? Czym się różni sum od miętusa? W jaki sposób rozmnażają się węgorze? Odpowiedzi na te oraz dziesiątki innych pytań związanych z rybołówstwem na jeziorach i wędkarstwem można znaleźć we właśnie otwartym Interaktywnym Muzeum Rybactwa w Biskupinie.

 

W trakcie wizyty można obejrzeć zabytkową chatę rybacką z warsztatem i zgromadzonym w niej sprzętem, dziesiątki urządzeń do połowu ryb, w potężnym akwarium można zobaczyć też wiele gatunków ryb mieszkających w wodach pałuckich jezior. Najmłodszym z pewnością przypadnie do gustu kącik edukacyjny z grami i zabawami, nieco starsi mogą spróbować swych sił w wirtualnym połowie ryb za pomocą niewodu, a na najambitniejszych czeka symulator połowu na wędkę, na którym można zmierzyć się z jeziornymi drapieżnikami – sumami, szczupakami czy sandaczami. Całość uzupełnia ogród z labiryntem, w którym możemy się poczuć niczym ryba… w sieci. Na zwiedzanie warto poświęcić co najmniej 1 godzinę.

 

Odwiedziny muzeum to nie tylko znakomite dopełnienie wycieczki na Pałuki – odwiecznie zamieszkaną przez rybaków krainę dziesiątków jezior oraz wspaniałych zabytków- Biskupina, Wenecji, Gąsawy czy Żnina – to może być również samodzielny cel weekendowego wypadu za miasto. A po zwiedzeniu warto zjeść obiad w znajdującej się przy muzeum restauracji.

Muzeum jest otwarte codziennie w godz. 9-17, ceny biletów – 10 zł – normalny, 8 zł – ulgowe, dzieci do lat 4 – za darmo

Wersja do druku
Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *