6 miejsc niedaleko Warszawy, które można zwiedzić z psem

6 miejsc na weekend z psem

Odkąd pamiętam w moim życiu zawsze  towarzyszył mi pies. Prawie codziennie przemierzaliśmy kilkanaście kilometrów podczas wspólnych spacerów. Niestety ten wspaniały czas został przerwany przez wyjazd na studia. Potem przez długi okres nie mogłem sobie pozwolić na posiadanie psa. Jednak wiedziałem, że prędzej czy później zdecyduję się na małego i ślicznego bokserka, który z czasem stanie się dostojnym Transformersem :-) Ten czas zbliża się wielki krokami. Imię dla psa już wybrałem, grafik spacerów opracowałem, nawet samochód przystosowałem do potrzeb psiaka. Do rozwiązania pozostała jeszcze tylko jedna kwestia – weekendowe wyjazdy. Bo czy da się pogodzić podróżowanie z opieką nad psem i czy będę mógł wspólnie z nim zwiedzać nowe miejsca? Postanowiłem to sprawdzić. Poszukiwania zacząłem od okolić Warszawy i ku mojemu zdziwieniu okazało się, że coraz więcej miejsc jest otwartych na czworonożnych przyjaciół.

Poniżej podrzucam kilka propozycji, które będą idealne na krótką wycieczkę w okolicach Warszawy. Jeśli znasz jeszcze inne miejsca, do których można wybrać się z psem to koniecznie daj znać w komentarzu :-)

Zamek Książąt Mazowieckich w Czersku

Ok. 40 km od Warszawy

Zamek przyjazny psom to mało powiedziane. Psa można zabrać nie tylko na spory dziedziniec zamkowy (który w ładne dni staje się jedną wielką polaną piknikową), ale także zwiedzić z nim ruiny Zamku, w tym dwie baszty, które są udostępnione zwiedzającym! Nic tak nie zmęczy psiaka jak chodzenie po tylu schodach! Byłem na zamku kilkakrotnie i za każdym razem było sporo turystów z psami, co tylko potwierdza, że jest to frajda dla wszystkich zwiedzających – bez względu na gatunek!

Więcej o Zamku w Czerski przeczytacie na:

https://polskaprzezweekend.pl/miejsce/zamek-ksiazat-mazowieckich-w-czersku/

Ogród Heleny Radziwiłłowej w Arkadii

Ok. 80 km od Warszawy

Kolejne miejsce przyjazne psom. Trzeba tylko wykupić bilet wstępu dla psa (!), w ramach którego dostaniemy szufelkę i torebkę na nieczystości (cena biletu to 8 zł). Możliwość zwiedzania ogrodów z psiakiem jest też wprost przewidziana w Regulaminie zwiedzania Ogrodów, zgodnie z którym: ,,Psy wolno wprowadzać tylko na smyczy, po wykupieniu sprzętu niezbędnego do uprzątnięcia odchodów. Pupile rasy agresywnej muszą mieć założony kaganiec”. Także sprawa jest jasno uregulowana, a możliwość zabrania psa nie zależy od dobrego humoru Pani Kasjerki czy Pana Ochroniarza.

Więcej o Ogrodach Heleny Radziwiłłowej w Arkadii przeczytacie na:

https://polskaprzezweekend.pl/miejsce/romantyczno-bajkowy-ogrod-heleny-radziwillowej-arkadii/

Park przy Pałacu Radziwiłłów w Nieborowie

Ok. 80 km od Warszawy

Zasady zwiedzania z psiakiem są takie same jak w Ogrodach w Arkadii – kupujemy bilet wstępu dla psa, zabieramy ze sobą smycz i ruszamy w drogę!

Więcej o Nieborowie przeczytacie na:

https://polskaprzezweekend.pl/miejsce/muzeum-w-nieborowie/

Twierdza Modlin

Ok. 40 km od Warszawy

Twierdza Modlin stanowi część zabudowań Nowego Dworu Mazowieckiego. W obwodzie zewnętrznym Twierdzę można zwiedzać 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu – wstęp jest wolny i nieodpłatny, a więc nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zabrać ze sobą psa na trochę dłuższy i bardziej ekstremalny spacer. Pewne ograniczenia mogą dotyczyć jedynie atrakcji biletowanych (np. do Parku Militarnego możemy zabrać psa, ale już nie wejdziemy z nim do budynków, w których dostępna jest część ekspozycji).

Więcej o Twierdzy Modlin przeczytacie na:

https://polskaprzezweekend.pl/miejsce/twierdza-modlin/

Muzeum Wsi Łowickiej w Maurzycach

Ok. 95 km od Warszawy

To akurat stanowi dla mnie duże zaskoczenie. Z reguły w skansenach spotkać można różne zwierzęta, mające uatrakcyjnić ekspozycje muzealne, dlatego myślałem że zabranie ze sobą psa nie wchodzi w grę. Tymczasem do Maurzyc można wybrać się z psiakiem bez żadnych ograniczeń!

Więcej o Muzeum Wsi Łowickiej w Maurzycach przeczytacie na:

http://muzeumlowicz.pl/skansen_w_maurzycach/

Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu

Ok. 125 km od Warszawy

Najdalsza propozycja, ale zdecydowania warta czasu spędzonego w samochodzie! Z Regulaminu zwiedzania Muzeum wynika, że podczas wizyty w skansenie pies powinien być na smyczy i w kagańcu. Dla usprawiedliwienia tych rygorystycznych zasad dodam tylko, że w Sierpcu rezyduje sporo zwierząt (głównie gospodarskich, ale nie tylko), które dopełniają obrazu polskiej wsi i zwiększają realizm całej ekspozycji. Z tego względu Sierpc nie będzie dobrym pomysłem dla strachliwych psów.

Więcej o Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu przeczytacie na:

http://mwmskansen.pl/

Mam nadzieję, że skorzystacie z przedstawionych pomysłów, a zaproponowane miejsca będą stanowiły miłą odskocznię nie tylko dla Was, ale także dla psiaków. No i trzymajcie kciuki za realizację mojego planu!

A poniżej podrzucamy inne wpisy z pomysłami na wycieczki z psem:

8 zamków, które można zwiedzić z psem, czyli ruszamy z psem na zamki województwa śląskiego i dolnośląskiego

7 zamków, które można zwiedzić z psem

Pozdrawiamy!Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *