ZAMKI, KTÓRE MOŻNA ZWIEDZAĆ NOCĄ

Jeśli przegapiliście ostatnią Noc Muzeów lub po prostu spodobało Wam się nocne zwiedzanie to miło nam poinformować, że sporo zamków organizuje nocne zwiedzanie także w innych terminach. W sam raz na długie i coraz cieplejsze wieczory? Poniżej przygotowaliśmy dla Was przegląd zamków, które cyklicznie organizują nocne zwiedzanie. Tak więc zaczynamy ?

Na pierwszy ogień proponujemy Zamek Czocha. Nocne zwiedzanie Zamku Czocha możliwe jest w wybranych terminach przez cały rok. W okresie czerwiec-wrzesień zwiedzanie rozpoczyna się o godz. 22.00, a od października do maja o godz. 21.00. W czerwcu 2019 r. nocne zwiedzanie zamku odbędzie się w następujących terminach:  08.06., 19.06., 20.06., 21.06. oraz 22.06. Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja telefoniczna.

https://zamekczocha.com/atrakcje/nocne-zwiedzanie-zamku-czocha/

Zamek Książ w Wałbrzychu organizuje nocne zwiedzanie cyklicznie w piątki lub w soboty. Terminy zwiedzania ogłaszane są na stronie internetowej Zamku pod koniec każdego miesiąca. Nocne zwiedzanie trwa ok. 90 minut i zawsze odbywa się w towarzystwie przewodnika. Obejmuje ono zarówno najciekawsze komnaty zamkowe, jak i te nieudostępniane w trakcie dziennego zwiedzania. W ofercie jest nocne zwiedzanie dla rodzin z dziećmi, wersja dla dorosłych oraz oferty specjalne związane z wyjątkowymi okolicznościami i datami, jak np. Walentynkowe Nocne Zwiedzanie „Miłość aż po grób” czy Straszne Nocne Zwiedzanie „Piątek 13-tego”. Możliwe jest także zorganizowanie nocnego zwiedzania dla grupy turystów w umówionym terminie. W czerwcu 2019 r. nocne zwiedzanie Zamku odbędzie się w następujących terminach: 1.06., 08.06., 14.06., 20.06., 22.06. oraz 29.06.

https://www.ksiaz.walbrzych.pl/turystyka/zwiedzanie/nocne

Zamek Ogrodzieniec w Podzamczu również cyklicznie zaprasza na nocne imprezy pod nazwą ,,Wieczór z duchami” oraz ,,Wampiriada”, które dedykowane są osobom o mocnych nerwach. O terminach najlepiej dowiadywać się na stronie internetowej Zamku, w zakładce kalendarz imprez. ,,Wieczór z duchami” organizowany jest w każdy wakacyjny piątek po zmroku (od lipca do sierpnia) oraz w terminach wskazanych w kalendarzu imprez. Najbliższy ,,Wieczór z duchami” odbędzie się 22 i 28 czerwca oraz 5, 12, 19 i 26 lipca od godz. 21.30 (kolejne grupy wchodzą co pół godziny). Na ,,Wampiriadę” trzeba będzie poczekać aż do 17 sierpnia (bilety rozchodzą się w błyskawicznym tempie, dlatego warto kupić je z wyprzedzeniem).

https://www.zamek-ogrodzieniec.pl/kategorie/kalendarz_imprez

Zamek Ogrodzieniec w Podzamczu

Zamek Ogrodzieniec w Podzamczu można zwiedzać również nocą

Zamek Krzyżtopór w Ujeździe zaprasza na dwie wersje nocnego zwiedzania:

 • Standard – nocne zwiedzanie w wersji standard odbywa się od kwietnia do końca listopada w każdą drugą oraz ostatnią sobotę miesiąca. Konieczna jest wcześniejsza rezerwacją: telefoniczną, pocztową lub elektroniczną w celu zebrania szacunkowej grupy zwiedzających. W ramach zwiedzania oferowana jest usługa przewodnicka oraz iluminacja świetlna Zamku. Zwiedzanie odbywa się od 1 kwietnia do 31 sierpnia w godz. 22.00 – 24.00 oraz od 1 września do 30 listopada w godz. 21.00 – 23.00.
 • Premium – nocne zwiedzanie w wersji premium odbywa się od kwietnia do końca listopada każdego roku w terminach określonych przez organizatora (najlepiej sprawdzać na stronie internetowej Zamku, w zakładce kalendarz wydarzeń). W przypadku grup zorganizowanych obejmujących minimum 40 osób, termin będzie ustalany indywidualnie po wcześniejszej rezerwacji. Nocne zwiedzanie premium obejmuje: usługę przewodnika, iluminacje świetlną Zamku, zwiedzanie z pochodniami, pokaz pojedynku w wykonaniu członków Bractwa Rycerskiego na zamkowym dziedzińcu, naukę tańca dworskiego poprowadzoną przez szlachecką parę oraz spotkanie z duchem Białej Damy.

https://krzyztopor.org.pl/zamek/index.php/pl/zwiedzanie/zwiedzanienocne

Zamek w Malborku organizuje nocne zwiedzanie z przewodnikiem w okresie od 2 maja 2019 r. do 13 września 2019 r. w czwartki i piątki w godz. 20.45 – 22.15. Bilety można kupić on-line, w kasie muzeum lub w biletomacie. Możliwe jest także nocne zwiedzenie w językach obcych (angielskim, niemieckim i rosyjskim) oraz nocne zwiedzanie przygotowane dla grup zorganizowanych. Zwiedzanie obejmuje dziedzińce, tarasy, krużganki oraz wybrane wnętrza zamkowe i trwa ok. 90 minut.

http://www.zamek.malbork.pl/godziny-otwarcia/nocne-zwiedzanie-zamku-od-02-05-2019-5

Zamek Grodno organizuje nocne zwiedzanie z przewodnikiem dla turystów indywidualnych i dla grup zorganizowanych. Impreza odbywa się cyklicznie w każdy ostatni piątek miesiąca. Obowiązują wcześniejsze zapisy mailowo bądź telefonicznie. Organizatorzy proszą o zabranie wygodnych butów oraz latarek. Cena biletu obejmuje: przejście z przewodnikiem z Zagórza Śląskiego (a konkretnie z ronda przy ul. Głównej) do Zamku Grodno, zwiedzanie obiektu z przewodnikiem, ciepłą herbatę oraz możliwość skorzystania z ogniska (prowiant we własnym zakresie). Najbliższe terminy to: 28 czerwca, 26 lipca oraz 30 sierpnia. Zbiórka o godz. 21:00.

https://zamekgrodno.pl/nocne-zwiedzanie/

Zamek Moszna przygotował ekstremalną trasę zwiedzania, która także zapewnia dodatkową adrenalinę i odbywa się w późnych godzinach, dlatego Zamek – pomimo że nie oferuje typowego nocnego zwiedzania – znalazł się w naszym zestawieniu. Ekstremalne zwiedzanie odbywa się w obecności przewodnika od piątku do niedzieli o godz. 18:00, 18:30, 19:30 oraz 20:00. W trakcie zwiedzania turystom udostępnione zostaną podziemne korytarze, niedostępne dotąd komnaty oraz mroczne krypty. Obowiązuje rezerwacja on-line.

https://moszna-zamek.pl/zwiedzanie/ekstremalne-zwiedzanie/

Zamek Moszna

Zamek Moszna oferuje zwiedzanie ekstremalne

Nocne zwiedzanie od czasu do czasu organizuje także Zamek Międzylesie, Zamek w Łańcucie, Zamek na Skale w Trzebieszowicach, Zamek Kliczków, Zamek w Chęcinach, Zamek w Gniewie, Zamek w Golubiu Dobrzyniu oraz Zamek w Poznaniu.

Pamiętajcie, że nocne zwiedzanie łączy się z koniecznością wcześniejszej rezerwacji biletu, ponieważ liczba osób w grupach jest ograniczona, a chętnych zwykle nie brakuje. Warto zabrać ze sobą wygodne buty i ciepłe okrycia wierzchnie, a także latarki. No i oczywiście dużo odwagi?Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 1. Kasia

  Jeszcze zdecydowanie Hotel Zamek Ryn na Mazurach, można tam nocować, co jest świetną atrakcją :) Organizują też nocne zwiedzanie z fajnymi atrakcjami, które niejednego mogą przestraszyć i wywołać niezapomniane wrażenia :) Byliśmy całą rodzinką i polecamy.

  Odpowiedz
  • polskaprzezweekend

   Bardzo dziękujemy za podpowiedź. O Zamku Ryn będziemy pamiętali tworząc kolejną edycję wpisu. Pozdrawiamy serdecznie!

   Odpowiedz
 2. Hania

  Zamek Ryn na Mazurach również :) Sami byliśmy na takim nocnym zwiedzaniu z mnóstwem atrakcji, do dziś to wspominamy z uśmiechem na twarzach :) Mało tego, można tam nocować bo maja hotel :)

  Odpowiedz