10 nowych atrakcji turystycznych w Polsce – 2018 rok

Z każdym rokiem ilość nowych atrakcji turystycznych w Polsce rośnie w tempie ekspresowym. W tym natłoku można się trochę zagubić dlatego przygotowaliśmy dla Was krótkie zestawienie najciekawiej zapowiadających się atrakcji jakie zostaną udostępnione w 2018 roku.

1. Wieża widokowa Krynica Zdrój – otwarcie jesień 2018 r.
Będzie to drewniana wieża o wysokości 49,5 metra, wzniesiona w paśmie lasów Jaworzyny Krynickiej, na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena. Trasa do wieży prowadzić będzie po specjalnie przygotowanej ,,drewnianej ścieżce” o długości 1030 metrów, która wznosić się będzie stopniowo do góry. Z myślą o najmłodszych, zostanie zbudowana zjeżdżalnia o długości 60 metrów. Na wieżę będzie można również wyjechać nowoczesną 6-osobową kolejką krzesełkową, posiadającą osłony przeciwwiatrowe.
http://wiezawidokowa.pl/

2. Muzeum Polskiej Wódki w Centrum Praskie Koneser – otwarcie 12 czerwca 2018 r.
Muzeum mieścić się będzie na terenie dawnej Warszawskiej Wytwórni Wódek „Koneser”. Będzie w nim można poznać przeszło 600-letnią historię i tradycję wytwarzania wódki na ziemiach polskich oraz rozwój sposobów wytwarzania alkoholu na przestrzeni wieków. Obiekty muzealne zlokalizowane zostaną w zabytkowym budynku rektyfikacji spirytusu z 1897 roku, w którym produkowano wódki takich marek, jak: Wyborowa, Luksusowa czy Żytniówka.
http://muzeumpolskiejwodki.pl/

3. Olenderski Park Etnograficzny w Wielkiej Nieszawce – otwarcie 12-13 maja 2018 r.
Jest to pierwsze i jedyne jak do tej pory muzeum na wolnym powietrzu dedykowanym budownictwu kolonizacyjnemu związanemu z osadnictwem olenderskim. Głównym założeniem Parku jest odtworzenie krajobrazu kulturowego nadwiślańskiej wsi z przełomu XIX i XX w. Na powierzchni ponad 5 ha, zrekonstruowany został fragment wsi o najbardziej charakterystycznym dla osadnictwa olenderskiego układzie, czyli tzw. rzędówki bagiennej.
https://www.facebook.com/olederskiparketnograficzny/

4. Park rozrywki Majaland (pod Torzymiem w woj. lubuskim) – otwarcie 29 września 2018 r.
Na 10 ha ziemi powstaje Majaland, czyli park rozrywki, którego postacią promującą jest Pszczółka Maja. Majaland zorientowany jest głównie na dzieci w wieku od kilku do kilkunastu lat. Dopiero kolejne obiekty będą powstawać z myślą o zapewnieniu odpowiedniej dawki adrenaliny nastolatkom i dorosłym.
https://www.facebook.com/MajalandKownaty/

5. Wodny Park Tychy – otwarcie 30 kwietnia 2018 r.
Najnowocześniejszy Park Wodny w Polsce to 1700 metrów kwadratowych powierzchni kilku basenów wewnętrznych i zewnętrznych, a także sauny, łaźnie (można się tu kąpać w piwie), centrum solankowe z medycyną estetyczną, siłownia i fitness oraz tzw. Wodna Akademia.

http://www.wodnypark.tychy.pl/

6. Tunele pod Zamkiem Książ  – ich udostępnienie zwiedzającym zaplanowano na październik 2018 r.
W tunelach wybudowanych u schyłku II wojny światowej pod Zamkiem Książ przez więźniów niemieckiego obozu koncentracyjnego Gross-Rosen powstanie podziemna trasa turystyczna. Podczas jej zwiedzania będzie można poznać historię zamkowych podziemi, tego jak powstały i kto w nich pracował.
https://www.tvp.info/36360098/tunele-pod-zamkiem-ksiaz-zostana-udostepnione-turystom

7. Pomorskie Okręgowe Muzeum PRLu w Sępólnie Krajeńskim – otwarcie 24 marca 2018 r.
W muzeum zgromadzono kilkaset eksponatów, w tym pojazdy, umeblowanie, odzież, przedmioty codziennego użytku. Jedną z ciekawostek jest oryginalna karetka pogotowia na bazie Fiata 125p, taka sama, która jeździła po polskich drogach w latach 70-tych, 80-tych i na początku lat 90-tych. Są też samochody dostawcze marki Żuk i Tarpan oraz osobowe Fiat 126p i Polonez. W okresie letnim, jedną z atrakcji muzeum będą przejażdżki tymi zabytkowymi pojazdami.
https://www.facebook.com/POMPRL/

8. Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku – otwarcie listopad 2018 r.
Celem Muzeum będzie wszechstronne ukazanie bogatej biografii człowieka, patrioty, żołnierza i męża stanu oraz zapewnienie zaplecza naukowego dla badaczy, historyków, studentów i uczniów.
https://www.facebook.com/MuzeumPilsudski/

9. Muzeum Podgórza w Zajeździe pod św. Benedyktem w Krakowie – otwarcie 26 kwietnia 2018 r.
Jest to oddział Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Wystawa wiedzie nas przez kolejne etapy rozwoju Podgórza. Od zamierzchłej przeszłości, przez czasy powstanie niezależnego i bogatego miasta Podgórze aż po okres przynależności do Krakowa.
http://www.mhk.pl/oddzialy/muzeum-podgorza

10. Odrestaurowany Pałac w Jankowicach – otwarcie 13 maja 2018 r.
Pałac niszczał latami, jednak dzięki staraniom gminy udało się go zrewitalizować. Obecnie mieści się w nim szkoła muzyczna oraz centrum inicjatyw senioralnych. W weekendy można spędzić tu czas w kawiarni, sali bilardowej czy na kameralnych koncertach, również plenerowych. Poza tym wokół budynku znajduje się 18-hektarowy park, ze stawem, na którym znajdują się cztery wyspy. Zieleń została wysprzątana, a alejki oświetlone. Przygotowano także plac zabaw i park linowy dla najmłodszych.
https://www.facebook.com/palacjankowice/?ref=py_c

Nie pozostaje nic innego tylko ruszyć na zwiedzanie nowych miejsc, które od 2018 roku wpiszą się w mapę atrakcji turystycznych!



Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *