Halo ziemia czyli pierwsze wrażenia z przedpremierowego pokazu nowego filmu w Planetarium Niebo Kopernika

Niebo Kopernika - film Halo Ziemia

Kim jest Gutenberg wie pewnie każdy z nas, jednak czy aby na pewno w XXI wieku potrafimy docenić jak wielkie było jego odkrycie. Żyjąc w święcie komputerów, komórek i telewizorów jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że informacje docierają do nas w ułamku sekundy, a komunikacja z drugim człowiekiem oddalonym o setki kilometrów jest czymś naturalnym. Dopiero spojrzenie na odkrycie Gutenberga z pewnej perspektywy pozwala zrozumieć dlaczego wynalezienie druku było tak istotne. I właśnie rozumienie tego szerszego kontekstu umożliwia film Halo Ziemia.

Powiem otwarcie – gdy usłyszałem po raz pierwszy o czym będzie nowy film w Planetarium Niebo Kopernika poczułem mały zawód – historia komunikacji to raczej nie jest materiał na ciekawy film. Tymczasem twórcom Halo Ziemia udała się rzecz niezmiernie trudna – wziąć na warsztat z pozoru nudny temat i zrobić z tego wciągającą historię. Już pierwsza scena – przelot nad kanionem – wbija w fotel. Możecie mi wierzyć lub nie, ale po raz pierwszy w życiu siedząc w kinie miałem wrażenie, że jestem na pokładzie śmigłowca, który właśnie leci. Ani Avatar (3d), ani kultowy Top Gun nie wywołały u mnie takich wrażeń i emocji, jak właśnie Halo Ziemia.

Film mogę polecić z czystym sumieniem zarówno dzieciom jak i dorosłym. Po pierwsze dlatego, że pozwala on zrozumieć jak poszczególne odkrycia w dziedzinie komunikacji wpływają na nas i naszą współczesną rzeczywistość. Po drugie – Halo Ziemia to kolejny film stworzony w Studio Produkcyjnym Planetarium Niebo Kopernika i wyprodukowany przez Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Po trzecie – film będzie wyświetlany przez nowe projektory pozwalające zobaczyć obraz w rozdzielczości 8k, czyli w jakości 2,5 krotnie lepszej niż obecnie. Zostały one zamontowane w Planetarium Niebo Kopernika na kilka dni przed premierą filmu, która odbędzie się właśnie dziś (27 kwietnia 2017 r.).

Na zakończenie chciałbym serdecznie podziękować Centrum Nauki Kopernik za możliwość zobaczenia filmu Halo Ziemia na pokazie przedpremierowym.

A poniżej zwiastun:

ps. zdjęcie pochodzi ze strony www.niebokopernika.plZostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *