GDZIE NAD WODĘ W OKOLICACH WARSZAWY (MOŻNA Z PSEM) – TOP 3

Jezioro Świętajno Narckie widok

Cześć! Jeśli chcielibyście się gdzieś ruszyć nad wodę w okolicach Warszawy to mam dla Was trzy bardzo ciekawe propozycje, idealne zarówno dla osób szukających wytchnienia jak i dla miłośników aktywnego wypoczynku.

W Warszawie mamy Wisłę i jej plaże, ale czystość wody pozostawia wiele do życzenia. Blisko stolicy znajduje się Jezioro Zegrzyńskie, ale zwykle w ciepły dzień jest tam mega tłoczno, a dojazd – z uwagi na korki – to tragedia.

Dlatego proponuję Wam ruszyć się trochę dalej od Warszawy. Tym bardziej, że poniższe propozycje umożliwiają zabranie ze sobą psa!

Rzeka Świder

Pomimo, że jest to prawy dopływ Wisły to rzeka ta jest dość czysta i płytka, z piaszczystym dnem i krętą linią brzegową. Dzięki malowniczemu położeniu oraz porastającym brzegi drzewom, które dają cień, jest to idealne miejsce na spływ kajakowy. Planując  Wypożyczalnie kajaków znajdują się na przykład w miejscowości Emów (ok. 30 km od Warszawy). Jeśli natomiast lubicie plażing to polecam plażę miejską w Otwocku Wielkim. Nad rzekę fajnie jest też zabrać psa, bo jeśli tylko poziom wody na to pozwoli można z nim spacerować korytem rzeki.

Kajaki na rzece Świder

Zerknijcie na plan weekendowej wycieczki obejmujący spływ kajakowy rzeką Świder i zwiedzanie Pałacu w Otwocku Wielkim, czyli naszą pierwszą propozycję wycieczki nad wodę w okolicach Warszawy

Jezioro Świętajno Narckie w pobliżu wsi Narty

Wieś Narty położona jest 160 km od Warszawy, ale warto pomęczyć się chwilę w samochodzie:) Jest to piękne jezioro, z czystą (wręcz przejrzystą) wodą i dziką przyrodą wokoło.

Jezioro w Narty - czysta woda

Co prawda infrastruktura pozostawia sporo do życzenia, ale jest bezpłatny parking, wypożyczania sprzętu pływającego (rowerki wodne, łódki i kajaki), czy mała knajpka. Lepiej sprawa wygląda w tej części linii brzegowej, która znajduje się przy polach namiotowych, ale tam też jest bardziej tłoczno, więc coś za coś. Nie powinno być też problemów z zabraniem ze sobą psa.

Jezioro Narty

Naszą drugą propozycją wycieczki nad wodę w okolicach Warszawy jest plan weekendowej wycieczki z Jeziorem Narty i Zamkiem Krzyżackim w Nidzicy w rolach głównych

Jezioro Kozienickie w Kozienicach

To nasze tegoroczne odkrycie. Jezioro położone jest w starorzeczu Wisły, pośród sosnowego lasu. Dojazd z Warszawy zajmuje 1,5 godziny (ok. 90 km) drogą krajową numer 79. Nad Jeziorem czeka pełne zaplecze noclegowe i gastronomiczne. Znajduje się tu wypożyczalnia sprzętu pływającego, toalety, sauna, muszla koncertowa, korty tenisowe, boisko do siatkówki, plac zabaw, siłownia plenerowa, bezpłatny parking, nieduży bar z tarasem i większa restauracja. A co najważniejsze – na jeziorze wyznaczone są strzeżone strefy do pływania dla dzieci i dorosłych oraz brodzik dla najmłodszych.

Jezioro w Kozienicach - kąpielisko

Jeśli ten opis Was zainteresowała to koniecznie sprawdźcie plan weekendowej wycieczki obejmujący plażing nad Jeziorem Kozienickim i zwiedzanie Zamku Książąt Mazowieckich w Czersku, czyli naszą trzecią propozycję wycieczki nad wodę w okolicach Warszawy

Trzymam kciuki, aby nasze propozycje weekendowych wycieczek nad wodę w okolicach Warszawy udało Wam się zrealizować jeszcze tego lata!

Pozdrawiam i życzę wielu wspaniałych wycieczek!Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *